Haber

BMW, Vision Neue Klasse ile Tesla ve Mercedes’e rakip olacak

Otomobil dünyasının dev firmaları orta sınıf konsept modellerini gün yüzüne çıkarıyor. Özellikle son yıllarda elektrikli otomobillerin yükselişiyle birlikte bu konsept araçlar elektrikli tasarımlara yöneldi. BMW, ızgara tasarımıyla alkış alan Vision Neue Klasse konseptini tanıttı.

BMW, Vision Neue Klasse ile Tesla ve Mercedes’e rakip olacak

Vision Neue Klasse konsepti, Alman otomobil devinin elektrikli araçlarının önümüzdeki yıllarda nasıl görünebileceğini ortaya koyuyor. BMW’nin açıklamasına göre bu konsept, 2025 yılından itibaren geliştirilecek olan BMW 3 Serisi gibi elektrikli modeller için şablon görevi görecek.

Sedan konsepti şirketin imzasını taşıyan geniş ızgara tasarımını koruyor. Ancak BMW, 3D animasyonlu aydınlatma efektleri ve e-mürekkep teknolojisine sahip kapı kolları ile bazı fütüristik dokunuşlar ekledi.

3211112

Vision Neue Klasse’nin iç tasarımı da yenilendi. Elektrikli otomobile yakışır şekilde daha büyük bir ekrana sahip olan konseptte, ön cama kadar uzanan bir ekran yer alıyor. Ancak BMW, aracın içinde minimalizme ve dijital teknolojiye odaklanmış gibi görünüyor.

BMW, Vision Neue Klasse’nin yüzde 20 daha yüksek güç sunan yeni akü teknolojisi ve yüzde 30 daha yüksek şarj hızı sağlayan elektrikli güç aktarma organlarıyla test edildiğini belirtti. Seri üretime geçmese de bu konsept BMW’ye yeni bir kapı açacak.

Bu şablon tasarımı temel alınarak geliştirilecek modeller büyük olasılıkla Tesla ve Mercedes-Benz gibi elektrikli lüks sedanlarla rekabet edecek. BMW, Vision Neue Klasse tabanlı modellerin üretimine 2025 yılında başlamayı hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

habercelikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu