Haber

İmamoğlu’nun Avukatı Taşkın Özer, Samsun’a Hakim Atanmasına İlişkin İddiaları Soruşturmak İçin HSK’ya Başvuracak

GÜRKAN DEMİRTAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun avukatı Taşkın Özer, İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığı davada birinci yargıç olan yargıç Hüseyin Zengin’in yargılandığını söyledi. karar aşamasından önce ve bu atamayla ilgili olarak kendi isteği dışında Samsun’a atanmıştır. kamuoyuna yansıyan iddiaların incelenmesi için yarın Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) başvuracaklarını açıkladı. Özer, “Barış Terkoğlu ve Murat Ağırel’in de dinlenmesi için yarın dilekçe ile HSK’ya başvuracağız” dedi.

Avukat Taşkın Özer, müvekkili İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 gün tutuklu kaldığı ve siyasetten men edildiği davanın baş yargıcı Hüseyin Zengin’in Samsun’a ve İstanbul’a atanmasının araştırılması için yarın HSK’ya başvuracaklarını söyledi. Bu atamayla ilgili argümanları araştırın. .

BARIŞ TERKOĞLU VE MURAT AĞIREL DE BAŞVURU İSTEYECEK

Avukat Taşkın Özer, ANKA Haber Ajansı’na şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde müvekkilimiz Ekrem hakkında karar verildi. Bu dava devam ederken Samsun’a atanan Hüseyin Zengin adında bir hakim var. Hukukta ‘kanun’ dediğimiz bir ilke var. Bu atamanın ‘doğal hakim’ ilkesi.Yargılama sırasında zaten hukuka aykırılık endişelerimiz vardı.Daha sonra kamuoyunda bazı iddialar ortaya atıldı.Hakim şöyle söylendi.Sonuç olarak bu iddialara yer verilerek HSK Başkanlığı’nın bu iddialarla ilgili olarak müfettiş görevlendirdiğini, bu iddiaları soruşturduğunu belirterek, “İddiaların incelenmesini ve soruşturulmasını talep edeceğiz. Bu iddiaları aynı anda ortaya atan iki gazeteci Barış Terkoğlu ve Murat Ağırel var. Yarın HSK’ya şartlarının uygulanmasını talep eden bir dilekçe ile başvuracağız.”

kaman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu