Haber

Malatya belediye başkanlarından 100. yıl mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Gürkan, mesajında, Türk milletinin inançla, yürekle, fedakarlıkla elde ettiği, Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük armağanı olan Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutladıklarını belirterek, Türk milletinin, Tarih boyunca dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen, bağımsızlığına ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı yola çıktı. Kurtuluş Savaşı’nın dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanıyla zafere ulaştığını vurguladı.

Gürkan, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin canı pahasına verilen bu mücadelenin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlandırıldığını kaydederek, şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, ülkemizde ve şehrimizde yeni yüzyılın projeleri birer birer hayata geçiriliyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha anıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılanları şükran ve rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

Çınar, ayrıca Cumhuriyetin ilanının 100. yılını büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını vurguladı.

Cumhuriyetin, en zor şartlara ve tüm imkansızlıklara rağmen asla ümitsizliğe kapılmayan Türk milletinin büyük tarihindeki en değerli dönüm noktalarından biri olduğunu kaydeden Çınar, Cumhuriyetin Türk milletinin yeniden var oluşunun adı olduğunu ifade etti. tarih sahnesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu