Haber

Sakarya karla mücadele için alarmda

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, detaylı hava durumu raporlarına göre önlem alarak kar çalışmaları için hazırlıklara başladı. Yol Bakım ve Altyapı Uyum Daire Başkanlığı (YOL-BAK) grupları, operasyon merkezinde araçlarını hazırladı. ‘Kar izleme’ için şehrin her yerine kar temizleme araçları ve tuzlama kamyonları gönderildi.

Gece saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde etkili olmaya başlayan kar yağışının günlük hayata olumsuz etkilerini önlemek için tedbir alan YOL-BAK, yüksek bölgelerdeki mahallelerden gelecek bildirimlere hazır. Bu süreçte Büyükşehir’in ALO 153 Haber Merkezi’ne her türlü tebligatın yapılabileceği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın dört bir yanında karla mücadele için hazırlıklarımızı yaptık. Kar küreme ve tuzlama araçlarımız için gerekli işlemleri tamamlayarak tedbirli hale geldik. Yüksek kesimlerdeki mahallelerimizde yaşanacak her türlü olumsuzluğa karşı nöbetimiz başlamıştır. Günlük hayatın aksamaması ve vatandaşlarımızın güvenliği için 7/24 telefonun başındayız.

haber-demirkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu