Haber

Sivas Belediyespor ligden çekildi mi? Sivas Belediyespor neden ligden çekildi?

10 ilde meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan deprem nedeniyle ligden çekilen takımlara bir yenisi daha eklendi. TFF 2. Lig ekiplerinden Zelzele bölgesinde yer almayan Sivas Belediyespor’un ligden çekilip çekilmediği merak ediliyor. Peki Sivas Belediyespor ligden çekildi mi? Sivas Belediyespor neden ligden çekildi?

SİVAS BELEDİYESPOR LİGDEN ÇEKİLİR Mİ?

Deprem felaketinin ülkemizdeki yankıları devam ediyor. Sivas Belediyespor, deprem bölgesinde olmamalarına rağmen daha önce yıkılan illerde ligden çekilen takımların ardından TFF’ye başvurarak çekilme kararı aldı. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından bölgedeki futbol kulüpleri ligden çekildi. TFF ise geçtiğimiz günlerde ligden çekilmek isteyen grupların başvurularını kabul etti. Edinilen bilgiye göre Sivas Belediyespor Kulübü yönetimi, deprem, ekonomik sorun ve birçok kişinin sakat kalması nedeniyle haklarının gizli kalması şartıyla ligin geri kalanında lige devam etmeyeceklerini TFF’ye bildirdi. futbolcular ailelerinin yanına gitti.

KARARI TFF VERECEK

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Sivas Belediyespor’un çekilme talebini TFF’ye ilettiği ve nihai kararın yine TFF tarafından verileceği kaydedildi.

“FUTBOLCULAR AİLELERİNİ DÜŞÜNÜYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Belediyespor Başkan Yardımcısı Taner Karabal, “Sivas’ın Malatya ve Maraş’a sınır ilçelerinde çok sayıda hasarlı ev var. Futbolcularımız beyin sarsıntısı nedeniyle ailelerini düşünüyor ve oynamak istemiyor. Biz bunu deprem yararına kullanacak kişiler değiliz” dedi. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu